Karostas Cietums
Karostas cietums pārsteigs ikvienu, sevišķi jaunākās paaudzes pārstāvjus vai ārzemniekus, kuri līdz šim ir bijuši ļoti attālināti no padomju laiku cietumu šausmām. Karostas cietums praktiski nemaz nav mainījies kopš cara laikie. Te var sajust to, kā dzīvoja ieslodzītie, kā jutās karcerī ieslodzītais un muzeja ekspozīcijās redzēsiet liecības no dažādiem laikmetiem un valdošajām varām.
Papildus - var piedalīties šovā, kurā pret apmeklētāju izturēsies līdzīgi tam, kā pret ieslodzītiem izturējās cietuma darbības laikā. Ne kuram katram tas ir izturams.
Mazirbes Laivu Kapsēta
Mazirbes kāpās, ziemeļaustrumos no Lielā tīklu šķūņa (tagad vasaras dzīvojamā māja) vienuviet var atrast vecas zvejas laivas, ko uz šo vietu atvilka pagājušā 20.gadsimta vidū. Iemesls tam bija individuālās zvejas aizliegums pierobežas padomju režīma zonas dēļ. Mazirbē redzamais ir vienīgais šāda veida „objekts” Latvijas piekrastē.
Šobrīd te atrodas aptuveni 10 zvejnieku laivas, pirms laika to bija daudz vairāk. Laivas tādā pašā veidā zemē saguldītas arī citos jūrmalas ciemos, bet tieši Mazirbes laivu kapsētā to var sajust pilnā krāšņumā.
Pokaiņu Mežs
Pokaiņu mežs savukārt ir neparasts apskates objekts vairāk dēļ leģendāro teiku, kas apvij to. Pokaiņu mežs atrodas 13 kilometrus no Dobeles. Ar stāviem pauguriem un dziļām ielejām apveltīts, tas veido ļoti gleznainu skatu. Dažāda lieluma kaudzēs un valnīšos, te arī atrodas slavenie Pokaiņu akmeņi. Tik liela dažādu izmēru un formu akmeņu "kolekcija" vienuviet rada tiešām interesantu iespaidu. Ne velti daudzi, kas apmeklējuši šo vietu, pēc tam stāsta par savdabīgas enerģijas strāvojuma sajušanu. Kādam rādījušās vīzijas, vēl kādam citam radušās dīvainas sajūtas un tamlīdzīgi. Vēl daži Pokaiņu meža apmeklētāji stāsta arī par novērotām anomālām dabas parādībām, savukārt zintnieki, dziednieki un ekstrasensi Pokaiņu mežu uzskata par senu svētvietu.
Murjāņu Kamaniņu trase
Murjāņu koka kamaniņu trase ir ļoti interesanta būve, kas šobrīd netiek izmantota, taču savulaik tā bija pirmā kamaniņu trase, jo tika uzbūvēta vēl pirms Siguldas kamaniņu un bobsleja trases izveides un kalpoja kā galvenā treniņtrase jauniem kamaniņu censoņiem. Pateicoties kamaniņu un bobsleja entuziastam Rolandam Upatniekam, trase uzcelta vēl septiņdesmitos gados. Šobrīd gan tā ir tādā stadijā, ka šķiet tas notika vēl agrāk.
Murjāņu kamaniņu trase ir gandrīz kā spontāns projekts, to uzbūvēja divarpus mēnešu laikā entuziastu grupa minētā trenera Upatnieka vadībā. Bija prasība neizcirst nevienu koku, jo šī ir Gaujas nacionālā parka teritorija, tāpēc nācās pielāgoties. Trase ir interesanta gan no tehniskā (koka trase), gan atrašanās vides viedokļa, jo beigus posms ir upītes ielokā, bet trases sākums uzvijas kalna augšā. Ik pa laikam no trases īpašnieka var dzirdēt domas par tās sakārtošanu, pārveidi par sporta muzeju un oficiālu tūrisma objektu - idejas realizācijai nepieciešamas būtiskas investīcijas.
Skrundas Lokatora Spoku Pilsēta
Saukta arī par Skrunda-1, Skrundas lokatora pamestā teritorija ir leģendārā Skrundas militārā pilsētiņa - patreiz lielākā tāda veida spoku pilsēta ne tikai Latvijā, bet visās Baltijas valstīs. Te savulaik, Skrundas lokatora darbības laikā mitinājās apmēram 2500 cilvēku, pamatā Skrundas lokatora darbinieki un viņu ģimenes.
Tā kā tā padomju laikos bija slepena, slēgta teritorija, kā ierasts tamlīdzīgiem objektiem visā Padomju Savienības teritorijā, jo te atradās tam laikam modernas tehnoloģijas, tai līdzi ir vilkusies leģendām apvīta, noslēpumaina aura. Tas viennozīmīgi rada lielu cilvēku interesi.
Slepenais Bunkurs Līgatnē
Līgatnes Padomju slepenais bunkurs atrodas Rehabilitācijas centra "Līgatne" teritorijā. Tas izveidots deviņu metru dziļumā zem zemes. Bunkurs tika izveidots pagājušā gadsimta 80. gados, lai valsts elites pārstāvji un to ģimenes spētu patverties atomkara draudu gadījumā. Tamlīdzīgi bunkuri tika veidota visā Padomju Savienības teritorijā. Bunkurs tika aprīkots ar tam laikam modernākajām tehnoloģijām, lietām un katastrofu gadījumos vitāli nepieciešamo aprīkojumu.
Bunkurs ir samērā plašs ar daudzām atsevišķām telpām. Kā pamanījuši apmeklētāji, bunkurā jūtama noslēpumaina aura, sevišķi, ja iepazīsties ar stāstiem par bunkura tapšanu, mērķiem un vēsturi. Bunkurā esošie priekšmeti ir sava veida laikmeta liecība, katrs ar savu unikālo vēsturi. Bunkurā izveidota arī ēdnīca, kur var pagaršot tipiskus padomju ēdienus - ķilavmaizes, makaroni ar gaļu, pelmeņi un citi.
Comments
Post a Comment