VAKCĪNA - Gaisma Starptautiskā Tūrisma Tuneļa Galā



Ceļotāji visā pasaulē ir saņēmuši informāciju, ka attīstības pēdējos posmos ir uzreiz divas vakcīnas, kas apkaro Covid-19 ar vairāk nekā 90% efektivitāti.

Ziņas nāk kā cerības stars tiem, kas vēlas ceļot. Un tas gadā, ko aptumšojis ārzemju tūrisma sabrukums ceļošanas ierobežojumu un ekonomikas slēgšanas dēļ visā pasaulē. Vakcīnas sniedz zināmu cerību, ka 2021.gadā lietas var sākt normalizēties, lai gan vairāki potenciālie klupšanas akmeņi joprojām pastāv.

Vakcīnas Izmēģinājumi Progresē


9. novembrī Pfizer un BioNTech paziņoja, ka, veicot pētījumu ar 43,538 dalībniekiem, tika konstatēts, ka viņu attīstītā vakcīna 90% gadījumu ir efektīva, un nav novērotas nopietnas blakusparādības. 16.novembrī tika saņemta informācija, ka Moderna testētās vakcīnas analīzes iedarbīgums ir 94,5%.

Šie paziņojumi ir liels solis ceļā uz vīrusa sekmīgas vakcīnas ieviešanu, un ir paredzams, ka Pfizer-BioNTech vakcīnas drošības izmēģinājumi tiks pabeigti novembra trešajā nedēļā. Abu vakcīnu ražošana jau ir sākusies, uzņēmumi cer līdz 2021.gadam saražot vairāk nekā 1 miljardu devu.

Gaisma tuneļa beigās starptautiskam tūrismam


Cerams, ka vakcīnas piedāvās glābšanas riņķi tūrisma industrijai visā pasaulē, ļaujot ceļotājiem, kas vakcinējušies, pavadīt atvaļinājumus ārzemēs. Viens no priekšlikumiem, ko apsvērtu vairākas valstis, būtu pieprasīt tūristiem saņemt starptautisku vakcinācijas vai profilakses sertifikātu (ICVP).

Jau pastāv nosacījumi ceļošanai uz dažām valstīm, kurās ir obligāti nepieciešama tūristu vakcinēšana pret dzelteno drudzi, tāpēc šāda sistēma būtu samērā viegli ieviešama arī attiecībā uz COVID-19. Lielākā daļa ceļotāju pieņemtu šo papildu birokrātiju, lai tik varētu atgriezties normālā dzīves ritmā.

Ziņas jau ir pacēlušas aviokompāniju un kruīza kompāniju akciju cenas, jo investori prognozē rezervāciju pieaugumu, ceļotājiem vēloties atgriezties pie ārzemju ceļojumiem. Valstis, kuru ienākumi ir atkarīgi no tūristu ienākumiem, arī atviegloti nopūtīsies par to, ka ceļotāji atkal atgriezīsies.

Pandēmija


Šis jaunais optimisms ir jāuztver ar piesardzību, tā kā vairāki šķēršļi joprojām kavē atgriešanos pie ierastiem starptautiskiem ceļojumiem.

Jo īpaši ir iespējams, ka vakcīnas prioritāte tiks piešķirta neaizsargātām iedzīvotāju grupām visā pasaulē, piemēram, gados vecākiem cilvēkiem un tiem, kuriem ir iepriekš pastāvējuši veselības riski, un paredzams, ka ceļotāji sarakstā būs tālāk.

Lai gan tiek cerēts, ka vakcīnas tiks izlaistas 2020.gada decembrī un to ražošana būs masīva, domājams, ka tās nebūs plaši pieejamas ceļotājiem vairākus mēnešus. Vakcīnas pieejamība arī atšķirsies atkarībā no atrašanās vietas — dažās valstīs būs lielāki krājumi un uzlabotas ražošanas iespējas. Līdz šim ASV ir nodrošinājušas visvairāk vakcīnu pasūtījumu, un katra deva ir lielāka par 200 mn.

Papildus potenciālajiem jautājumiem, kas saistīti ar vakcīnu, pandēmija ir mainījusi tūrisma nozari uz visiem laikiem, un ceļotājiem ir jāsagatavojas atšķirīgai pieredzei attiecībā uz to, pie kā viņi varētu būt pieraduši pirms vīrusa. Aviokompānijas, ceļojumu aģentūras un imigrācijas dienesti, iespējams, īstenos jaunas procedūras un ceļošanas dokumentus.

Arī ceļojumi ar vairākiem galamērķiem, visticamāk, kļūs mazāk populāri, vismaz īstermiņā, jo dažādas valstis nosaka atšķirīgas ieceļošanas prasības. Tādi pasākumi kā sociālā distancēšana un masku valkāšana, visticamāk, paliks obligāti vismaz nākamajā gadā, jo vakcīnas turpinās piegādāt, mainot tādus aktivitāšu un izklaides veidus, kādus mīl baudīt tūristi.

Turklāt tūrisma nozari visā pasaulē ir likvidējuši ar pandēmiju saistīti ierobežojumi, kā rezultātā ir augstākas cenas un mazāka izvēle ceļotājiem. Jo īpaši aviācijas nozarei nodarītais kaitējums, visticamāk, radīs augstākas biļešu cenas un mazāk lidojumu iespēju, jo aviosabiedrības plāno koncentrēt ierobežotus resursus galvenajos maršrutos.

Comments